Новини

Протягом  останніх місяців ситуація на вітчизняному ринку яблук залишається без особливих змін. Практично весь обсяг яблук реалізується в межах України.

Станом на початок грудня ціни, які отримували виробники, продаючи яблука червоних сортів (Джонаголд, Айдаред, Флоріна та ін.) калібру 60-65+ оптовим покупцям, були в межах 6-8 грн/кг (без врахування упаковки).

При цьому, попит збоку оптовиків залишався невисоким, як і попит на яблука на оптових ринках. Порівняно активніше відбувалася реалізація яблук  мережам супермаркетів.Цілий ряд виробників  досі практично не розпочинали  торгівлю яблуками, які знаходяться на зберіганні у холодильниках, в очікуванні кращих цін.

Виходячи з опитування господарств  з різних регіонів України, можна припустити, що на початку  грудня у сховищах України зберігалося близько 200 тис. т. яблук. Це переважно яблука таких сортів як Голден Делішес, Джонаголд, Айдаред, Чемпіон, Ренет Симиренка та інші.

У аналогічний період минулого року на ринку відмічалася більша активність та тенденція до зростання цін. У середині грудня 2015-го року виробники реалізовували якісні яблука сортів Голден Делішес, Гала, Джонаголд, Ренет Симиренка  калібру 70+ за цінами 8-10 грн/кг. Що стосується Європи, то за даними аналітичного агентства АМІ у сховищах у  країнах ЄС станом на 1-ше листопада 2016-го року  зберігалося 5,518 млн. т яблук, що на 2% менше, ніж торік. У 2015-му році цей показник був на рівні 5,632 млн. т.

Такі країни, як Австрія, Бельгія, Чехія, Німеччина, Нідерланди, Франція повідомили про зниження обсягів залишку яблук у сховищах, порівняно з минулим роком. В той час, як у таких країнах, як Іспанія, Польща, Великобританія, Італія та Данія обсяги яблук у холодильниках були вищими. 

Фахівці ТОВ «Фруктовий Проект» регулярно проводять опитування виробників із різних регіонів України та регулярно отримують інформацію від аналітичних агентств, оптових компаній, виробників та об'єднань виробників із різних країн щодо цін на яблука.

На підставі цих даних формується Щотижневий огляд цін на фрукти в Україні, Польщі, Росії, Молдові, Німеччині, Нідерландах та Італії.
"Щотижневий огляд цін на фрукти" виходить 4 рази на місяць (щопонеділка) і надсилається на Вашу електронну пошту. Вартість передплати складає 250 грн/місяць.

У разі зацікавленості у передплаті, звертайтеся будь-ласка за тел. +38 050 413-54-49, +38 0432 65-55-22, або пишіть на e-mail

Ми намагаємося надати Вам найбільш актуальну та об'єктивну інформацію про ситуацію на ринку яблук!

Поделиться