Новини


Проблема надлишкової пропозиції яблук та груш у Польщі, як очікується, збережеться і в майбутньому сезоні, незважаючи на несприятливі погодні умови та сильний град всередині літа, що завдав серйозної шкоди багатьом виробникам. Так, за словами виробників яблук, врожай на деяких площах було повністю знищено, на інших збитки становили 30-40%.

Враховуючи посуху, що мала місце у Польщі цього літа, валовий збір яблук тут очікується у межах 4,15 млн. т (що перевищує показники 2015 року, коли валовий збір яблук у Польщі становив 4 млн. т) та  65 тис. т груші.

«Я нещодавно відвідав господарства у Роска - добре відомому яблучному регіоні, де мав змогу поспілкуватися із виробниками щодо ситуації у них та у інших садівничих регіонах Польщі. За їх словами, зараз склалися сприятливі погодні умови, а також, слід врахувати підвищення виробництва яблук за рахунок інтенсивних насаджень яблуні віком 3-4 роки, які саме вступають у плодоношення», - зазначив Марек Мажец, ке-рівник польської компанії-експортера плодоовочевої продукції Ewa-Bis, - «Справа у тому, що пере-виробництво, яке тривало минулого року, очікується і цього року та буде спостерігатися і надалі протягом декількох наступних років. Частково це можна пояснити субсидіями, які отримали польські виробники 3-4 роки тому, що сприяло розвитку садівництва. Це чітка тенденція, яку неможливо    зупинити, та яка може перетворитися на проблему: що робити з надлишковою кількістю яблук?». Крім того, завдяки хорошим погодним умовам, новим системам фертигації та зрошення, очікується певна кількість яблук занадто великого розміру.

Промислове яблуко

Польський інститут TRSK також повідомляє, що зниження якості яблука, у поєднанні з пере-виробництвом, вплине на ціну на яблуко на переробку. За словами пана Мажеца, враховуючи велику пропозицію на ринку яблука на переробку, ціни у цьому сезону будуть нижчими за їх собівартість.

«Позитивним є те, що у переробці почали застосовувати нові технології, наприклад, нарізані кубиками або порізані на 8 частин яблука використовують у кондитерській промисловості та дуже цінуються у Німеччині. Крім того, у інших країнах є цікавість до високо-якісного висушеного яблука, яке   можна було б експортувати з Польщі. Ми саме зараз знаходимось на стадії переговорів щодо експорту цієї продукції» - каже Марек.

Зовнішні ринки та експорт

Компанія Ewa-Bis зараз постачає продукцію у 32 країни світу. Як і польські колеги, компанією було налагоджено торгові зв’язки з країнами Близького Сходу та Північної    Африки, але, за словами пана Мажеца, найважливішим ринком збуту сьогодні є Китай.

* За матеріалами www.freshplaza.com

 

Поделиться