Статті

Ні для кого не секрет, що виробники фруктів шукають економічно ефективні способи покращення товарної якості врожаю. Тому результати досліджень британської компанії Plant Impact викликали цікавість виробників фруктів.Компанія запустила новий продукт, який дозволить поліпшити якість плодів та подовжити термін їх придатності, а також підвищити товарну врожайність. Однією з основних переваг даного продукту є покращений контроль за гіркою плямистістю, а також його безпечність та зручність при внесенні. 

Гірка плямистість плодів - це серйозна загроза для виробника. Вимоги до якості продукції в ланцюзі поставок стають все більш жорсткими і виробники визнають необхідність контролю даної  хвороби із мінімальними витратами.

Пошкодження, викликані нестачею кальцію (особливо сприйнятливі до цього сорти  Bramley та Braeburn), можуть призвести до втрати 20% врожаю. Не-достатнє забезпечення плодів кальцієм впливає на стабільність мембрани клітини та жорсткість клітинної стінки. Клітини руйнуються й стають коричневими. Маленькі, коричневі, сухі і гіркі на смак ураження можуть виникнути в будь-якому місці тканини плоду, від насіннєвої камери до шкірки. Відмираючи, уражені клітини втрачають вологу і стають «коркоподібними»,  шкірка над западинами ураженого місця округлюється або стає дещо кутастою, а її колір - коричневим або чорним. Кожен сезон відрізняється від попереднього і гірка плямистість може з’являтися щороку, залежно від погодних умов.Крім того, гірка плямистість нерідко виникає при нерегулярному водопостачанні. Вона може стати серйозною проблемою в садах як на ґрунтах з низьким вмістом кальцію, так і на багатих ним ґрунтах. Іншою групою ризику є плоди, вирощені на молодих деревах з сильним приростом,  особливо ті, які  отримують  значно  більше підживлення азотними добривами. 

Значною мірою сприйнятливість до враження гіркою плямистістю залежить від сорту. Такі популярні сорти, як Bramley, Cox та Braeburn, проявляють до цього більшу схильність. Інші поширені сорти також вразливі, але у меншій мірі (наприклад, сорт Gala, гіркою плямистістю вражається рідко). 

Хоча гірку плямистість вивчають вже багато років, вона все ще не повністю досліджена. Відомо, що плодові дерева мають відносно низьку здатність перерозподіляти кальцій і, оскільки поглинання є пасивним, такі фактори, як розвиток кореневої системи, температура ґрунту, вологість ґрунту та інші, відіграють значну роль. Іншим важливим питанням є те, що дерево має більшу сприйнятливість до калію ніж до кальцію, і навіть коли кальцій присутній у ґрунті та надходить до коріння, йому  нелегко потрапити до всіх частин рослини. Він пересувається по деревині досить неефективно і проблема полягає більше в тому, що він легше рухається до листя, ніж до плодів.

Профілактика гіркої плямистості є одним із пріоритетних питань у дослідженнях компанії Plant Impact. Результатом цієї роботи стала розробка продукту під назвою Ametros, що  підвищує здатність рослин здійснювати переміщення кальцію до плоду, що розвивається.

Попередити виникнення гіркої плямистості простіше, ніж її лікувати. Сучасне обладнання для зберігання, з можливістю швидкого охолодження врожаю, може допомогти зменшити ризик виникнення гіркої плямистості після збору врожаю, але багато хто стверджує, що це лише затримує       проблему, а не вирішує її. Незалежні випробування, які проводились на дослідній станції East      Malling Research показали скорочення гіркої плямистості на 53% при застосуванні Ametros.

Звичайні кальцієві продукти забезпечують рослини доступом до потрібного рівня  кальцію, покладаючись на те, що спрацює механізм достатнього пасивного поглинання. Продукт Ametros, з іншого боку, використовує форми кальцію більш «безпечні для рослини» у новій формуляції, та поєднує їх з цинком. Разом все це значно покращує рух кальцію на клітинному рівні, що дозволяє застосовувати меншу кількість препаратів при більш низькому вмісті діючої речовини, а також зменшити потребу у використанні техніки, зекономити на часі роботи оператора, скоротити обсяги використання палива та  води. Ametros - продукт, що дозволяє керувати кальцієм.

Порівняння Ametros з традиційними продуктами показало, що новий продукт скоротив кількість кальцію, що вноситься, майже на 89%, завдяки чому знизився рівень сприйнятливості до пошкодження гіркою  плямистістю.

Ще одна перевага препарату Ametros - це придатність для використання на початку сезону. Препарат може бути застосований ще на стадії рожевого бутону, а також у жарку погоду. Дуже важливо, щоб дерева мали доступ до достатньої кількості кальцію у потрібний час - чим раніше, тим краще. При обприскуванні кальцієм у жарку погоду можуть виникати опіки, але формула Ametros дозволяє уникнути цієї проблеми, тому проведення обприскування цим препаратом не   обмежується ранньою та вечірньою порою.

Беручи до уваги зв'язок між гіркою плямистістю та нерегулярними опадами, управління кальцієм повинно бути пріоритетним для багатьох виробників. Ефективне поглинання кальцію стане вирішальним фактором у збереженні  товарної якості протягом всього   періоду зберігання плодів.

 

 

 

Поделиться